Prezident si prezrel výstavbu garáží pri Bratislavskom hrade

Prezident si prezrel výstavbu garáží pri Bratislavskom hrade

Výstavbu garáží v susedstve keltsko-rímskych nálezov pri Bratislavskom hrade si bol prezident Andrej Kiska prezrieť s investorom stavby, predsedom Národnej rady Petrom Pellegrinim. Zaujímal sa o doterajší priebeh výstavby, o ďalšie plány a ochranu pamiatok.

„Starostlivosť o pamiatky nie je len prejavom kultúrnosti našej krajiny, ale má aj praktický význam, pretože vieme, že dokážu pritiahnuť turistov. Taktiež vieme, že naša krásna krajina zatiaľ tento potenciál turistického ruchu nevyužíva dostatočne,“ uviedol prezident.

„Ja nie som ani plánovač, ani stavebný inžinier, aby som robil rozhodcu v spore o tom, či sú tu potrebné ďalšie garáže,“ povedal. Zároveň však požiadal predsedu Národnej rady, aby urobil všetko nevyhnutné pre zachovanie histórie. Aby viedol dialóg s odborníkmi, archeológmi, historikmi, ale aj so širokou verejnosťou, s aktivistami.

„Aby sme spravili všetko pre to, aby o desať-dvadsať rokov, keď tu prídeme, mohli povedať, že sme na to hrdí. Aby sme neskôr neskonštatovali, že sme spravili jednu obrovskú chybu. V tomto prípade viac ako inokedy platí, že je lepšie trikrát merať ako raz rezať.“

Viac k téme: