Prezident zablahoželal absolventom Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu

Domáca politika
Prezident zablahoželal absolventom Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu

Prezident Andrej Kiska sa v utorok zúčastnil na odovzdávaní cien prvým absolventom vzdelávacieho programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu. Prestížne ocenenie britskej kráľovskej rodiny si prevzalo viac ako 70 prvých absolventov programu, ktorý na Slovensku odštartovali minulý rok.

Cieľom program je pomôcť mladým ľuďom rozvinúť ich talent, venovať sa dobrovoľníckej činnosti, športu a ďalším aktivitám. Prezident Kiska ocenil veľké úsilie, ktoré museli študenti stredných škôl vynaložiť, aby Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu získali. „To, čo z nás robí skutočných ľudí, nie je len to, čo dosiahneme v škole, ale aj to, do čo sme ochotní spraviť popri škole, do čoho sme ochotní sa zapojiť,“ zdôraznil prezident Kiska na slávnostnom odovzdávaní cien. Účastníkom programu zaželal, „aby semienka aktivít, ktoré programom zasiali, ďalej rástli a rozvíjali sa.“

Symbolickým úderom na gong na záver odštartoval prezident prihlasovanie účastníkov do nového ročníka programu.

Celosvetový program založil pred šesťdesiatimi rokmi manžel britskej kráľovnej princ Filip, vojvoda z Edinburghu. Ročne ho absolvuje vyše 1,3 milióna mladých ľudí vo veku od 14 do 24 rokov v 140 krajinách .