Prezidentka ocenila prácu policajtov, hasičov a záchranárov

Domáca politika
Prezidentka ocenila prácu policajtov, hasičov a záchranárov

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v utorok 14. januára 2020 v Prezidentskom paláci predstaviteľov Policajného zboru SR, Hasičského a záchranného zboru a Horskej záchrannej služby. Ocenila ich prácu a nasadenie a do nového roku im zaželala veľa zdravia a šťastia. 

"Som presvedčená, že vaša práca sa nedá vykonávať ako desiatky iných zamestnaní. Vy ste a musíte byť ľuďmi každodennej poctivej služby – služby spoločnosti a spoluobčanom. Inak by následky boli veľmi kruté – ľudia by prichádzali o život, o zdravie, či o majetok. Vaša práca si od vás deň čo deň vyžaduje, aby ste v nej dodržiavali tie najprísnejšie a najnáročnejšie pracovné a etické štandardy. Nemôže to byť inak, pretože keď ide o život a zdravie našich ľudí, ide o všetko. Veľmi si preto vážim, že ste si také náročné povolanie  dobrovoľne vybrali a že ho poctivo a zodpovedne vykonávate."

Na novoročnom prijatí sa zúčastnili prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský, prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Nereča a riaditeľ Horskej záchrannej služby Jozef Janiga a viacerí príslušníci a členovia týchto zložiek. Prezidentka vo svojom príhovore prítomných vyzvala, aby svoju službu chránili pred individuálnymi zlyhaniami z vlastných radov, ktoré dávajú opodstatnenie prípadným pochybnostiam verejnosti. "Zlyhania sa totiž viac, ako v iných profesiách prenášajú na celý stav a môžu ohroziť jeho dobré meno."