Prezidentka navštívila Senec

Prezidentka navštívila Senec

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu 25. mája 2022 navštívila mesto Senec, kde sa zaujímala o ekologické riešenia v spojitosti so zálohovaním, stretla sa s vedením mesta aj so zástupcami miestnych organizácií a združení.

Prezidentku najprv privítali v spoločnosti Tomra nórski majitelia a slovenskí zástupcovia Správcu zálohového systému, ktorí ju potešili správou, ako prekvapujúco rýchlo a dobre sme u nás nabehli na zálohovanie fliaš a plechoviek. "Až 90 percent našej populácie o tejto možnosti vie a využíva ju. Posilňuje to obehové hospodárstvo, ktoré môže byť zdrojom nových pracovných miest, inovácií a riešení klimatickej krízy."

S primátorom mesta Senec a vedením mesta prezidentka rozoberala najmä situáciu v školských zariadeniach, v integrácii ukrajinských utečencov a riešení environmentálnych záťaží. "Potešilo ma stretnutie so živou komunitou Senčanov, ktorí slúžia svojmu mestu a spoluobčanom, nakoniec aj dojímavé poďakovanie ukrajinských detí a učiteliek za vrelé prijatie občanmi v meste. Ďakujem za príjemný čas a keďže bývam neďaleko, rada sa znova zastavím, napríklad v lete na Slnečných jazerách."