Prezidentka ocenila prácu zariadení sociálnych služieb počas pandémie

Prezidentka ocenila prácu zariadení sociálnych služieb počas pandémie

Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila v stredu 26. mája 2021 Domov sociálnych služieb pre dospelých v Lehniciach v okrese Dunajská Streda. 

Prezidentka pripomenula, že všetky zariadenia a domovy sociálnych služieb sa v týchto dňoch spamätávajú z mimoriadne ťažkého obdobia. Pre pandémiu boli niekoľko mesiacov ich klienti, klientky, zamestnanci a zamestnankyne v takmer úplnej izolácii. Prešli si aj obdobím prísnej karantény, čo pre nich znamenalo skúšku solidarity a súdržnosti personálu.

"Žiadne slová nedokážu popísať obetavú prácu zamestnankýň v tomto zariadení, ale aj úsilie pracovníkov a pracovníčok vo všetkých zariadeniach tohto typu na Slovensku. Oceňujem v tejto súvislosti iniciatívu Trnavského samosprávneho kraja, ktorý zabezpečil špeciálne pobyty pre zamestnankyne a zamestnancov sociálnych zariadení, aby im pomohol vyvarovať sa syndrómu vyhorenia a zároveň obnoviť mentálne a fyzické sily. Počas pandémie sme mysleli hlavne na klientov, o ktorých sa starajú, ale rovnako treba myslieť aj na tých, ktorí túto náročnú službu vykonávajú."

Prezidentku teší, že v súlade s uvoľňovaním opatrení sa aj klientky tohto zariadenia môžu postupne stretávať so svojou rodinou a blízkymi, čo je pre ich pohodu dôležité. Zdôraznila, že to umožňuje to aj vysoká zaočkovanosť klientok a personálu tohto domova.