Prezidentka ocenila úspechy paralympijskej výpravy

Prezidentka ocenila úspechy paralympijskej výpravy

Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok 10. septembra 2021 ocenila úspechy členiek a členov slovenskej paralympijskej výpravy, ktorí získali medaily na XVI. letných paralympijských hrách v Tokiu. 

V príhovore prezidentka zdôraznila, že aj keď išlo o historicky najmenšiu výpravu Slovenska na letných paralympijských hrách, oproti predošlým hrám naši reprezentanti vo veľkosti medailovej zbierky nijako nezaostali. "Jedenástimi medailami ste ukázali, že slovenský paralympionizmus má svoje pevné miesto medzi svetovou špičkou. Nielen za seba, ale aj za širokú verejnosť sa vám chcem poďakovať za vzornú reprezentáciu Slovenskej republiky."

Prezidentka sa poďakovala aj trénerom, trénerkám a realizačným tímom, ktoré sa úspechu podieľali a za vzornú reprezentáciu sa poďakovala aj ostatným paralympionikom a paralympioničkám. "Slovenskému paralympijskému výboru ďakujem za snahu o vytváranie podmienok na uplatňovanie talentov našich športovcov a športovkýň so zdravotným znevýhodnením. Skvelé výkony v Tokiu nech sú významným impulzom k tomu, aby sa paralympijské športy na Slovensku rozvíjali tak, aby bol šport dostupným priestorom sebarealizácie pre každého. Odvaha, odhodlanie, inšpirácia a rovnosť – to sú cnosti, ktoré prezentuje paralympijské hnutie. Vaše medaily, milí športovci, nie sú úspechom len pre vás samotných, ale aj pre množstvo ďalších ľudí so zdravotným znevýhodnením na Slovensku, ktorí vo vás môžu vidieť sebe blízke vzory. Aj im razíte cestu pre rovnoprávnejšie zapojenie sa nielen do športového, ale aj spoločenského života."