Prezidentka počas návštevy základne v Lotyšsku ocenila prácu vojakov

Prezidentka počas návštevy základne v Lotyšsku ocenila prácu vojakov

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok 20. decembra 2021 navštívila našich vojakov a vojačky na základni Adaži v Lotyšsku. V predvianočný čas prezidentka prišla oceniť vojakov a vojačky za ich výbornú prácu a skvelú reprezentáciu Slovenska.

Prezidentka prišla vojakov v zahraničí navštíviť, ako je tradíciou v tomto predvianočnom čase a doniesla im vianočné pečivo a darčeky, ktoré si priali. "Vianoce tento kontingent strávi, podobne ako mnoho iných profesií, v službe vlasti. Ďakujem im za to, som na nich hrdá a želám im pokojné Vianoce, veľa zdravia a nech si z tejto misie odnesú veľa profesných skúseností."

"Unikátnu delostreleckú spôsobilosť našich vojakov a vojačiek si v Lotyšsku mimoriadne vážia." Prezidentke to potvrdil veliteľ základne v Adaži, kde máme jeden z našich najväčších kontingentov v zahraničí. Po boku našich spojencov z ďalších krajín Severoatlantickej aliancie tu v rámci predsunutej prítomnosti aliancie pôsobí a cvičí 135 našich vojakov a vojačiek. "Za ich prítomnosť a príspevok k spoločnej bezpečnosti poďakoval aj lotyšský prezident na našom osobnom stretnutí."