Prezidentka pre epidemiologickú situáciu odložila regionálny výjazd

Prezidentka pre epidemiologickú situáciu odložila regionálny výjazd

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v utorok 25. augusta 2020 rozhodla odložiť plánovaný dvojdňový regionálny výjazd v Nitrianskom kraji. Dôvodom je zhoršujúca sa epidemiologická situácia.  

Prezidentka si myslí, že obozretnosť a zvažovanie nevyhnutnosti niektorých sociálnych kontaktov je znovu namieste a mali by sme ho brať vážne. "Mala som sa stretnúť so županom, primátorom Nitry, Komárna, s občanmi vo Veľkom Cetíne, s manažmentom firmy Jaguár, firmy Heineken a ďalšími. Mala som teda absolvovať viacero dôležitých a určite aj príjemných stretnutí. Červený semafor, ktorý dnes svieti v Bratislave však svieti na červeno aj pre mňa. Chcem sa za každých okolností správať zodpovedne a neísť na výjazd v situácii, keď pri množstve kontaktov na výjazde neviem ja a ani moji spolupracovníci vylúčiť riziko prenosu vírusu. Považovala by som to za nezodpovedné. Svoj výjazd preto odkladám na priaznivejšiu pandemickú situáciu a teším sa na stretnutia v Nitre a v Nitrianskom kraji neskôr."

Podľa prezidentky je dôležité, aby sme rešpektovali všetky nariadenia hygienikov a opatrenia štátu alebo samosprávy. Úspešnejší v súboji s vírusom však budeme, keď k dodržiavaniu nariadení pridáme, každý sám za seba, aj trochu viac obozretnosti a zodpovednosti. 

Prezidentka mala v dňoch 26. a 27. 8. 2020 navštíviť okrem Nitry aj Komárno. Stretnúť sa mala s predstaviteľmi samosprávy, so zástupcami automobilky Jaguar Land Rover a pivovaru Zlatý Bažant v Hurbanove a navštíviť mala aj Centrum Slniečko, ktoré dlhodobo pomáha obetiam domáceho násilia v ich zložitej životnej situácii. Prezidentka sa chcela zaujímať aj o fungovanie a podporu menšinovej kultúry. V Komárne mala navštíviť Podunajské múzeum a Jókaiho divadlo.