Prezidentka prijala víťaza volieb Igora Matoviča

Domáca politika
Prezidentka prijala víťaza volieb Igora Matoviča

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok 2. marca 2020 prijala lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igora Matoviča. Prezidentka s Igorom Matovičom hovorila o zostavovaní koalície a o tom, ako zatiaľ vyjednával s predstaviteľmi politických strán. Témou ich spoločného rozhovoru bolo aj obsadzovanie jednotlivých rezortov, tak ako aj bolo medializované, zatiaľ sa nerozprávali o konkrétnych personálnych návrhoch. Hovorili aj o ustanovujúcej schôdzi a o ďalších procesných krokoch, ktoré budú nasledovať.

Aj osobne mu zablahoželala k skvelému výsledku vo voľbách. „Je to naozaj veľká dôvera, ktorá sa dostala tomuto hnutiu a ďalším stranám a myslím si, že primerane tomu je to aj veľká zodpovednosť. Som rada, že zo všetkého čo som dnes s pánom Matovičom preberala, vyplýva, že si túto zodpovednosť plne uvedomuje.

Prezidentka zároveň informovala, že zajtra má v pláne pozvať ďalších lídrov politických strán, ktorí sa zrejme budú podieľať na zostavovaní novej vlády. Na základe týchto stretnutí, pokiaľ bude teda deklarovaná spoločná vôľa zostaviť vládu a vytvoriť koalíciu, znamená to, že takéto zoskupenie politických strán bude mať dostatočnú podporu v parlamente. 

„Ak sa potvrdí, že do vlády sa hlásia tri alebo štyri politické subjekty, ktoré by vládu tvorili, následne poverím pána Igora Matoviča zostavením vlády Slovenskej republiky.“