Prezidentka prijala víťazku Svetového pohára Petru Vlhovú

Šport
Prezidentka prijala víťazku Svetového pohára Petru Vlhovú

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok prijala v Prezidentskom paláci víťazku Svetového pohára v alpskom lyžovaní a držiteľku veľkého krištáľového glóbusu Petru Vlhovú. 

Znova sa jej poďakovala za reprezentáciu Slovenska a predovšetkým za to, že v týchto neľahkých časoch dokázala potešiť ľudí, ktorí túžia po dobrých správach. "Napriek tomu, že sa Petrin talent mohol rozvíjať len v oveľa skromnejších podmienkach, než aké majú jej súperky, dokázala s ním v súťaži uspieť. Podarilo sa jej to, lebo na svojom talente tvrdo pracovala a nechýbalo jej  odhodlanie, nezlomnosť a láska k lyžovaniu. Svoj talent dokázala premeniť na úspech aj vďaka milujúcej a obetavej rodine, ktorá ju na ceste za víťazstvami podporuje."

Prezidentka podotkla, že si viem predstaviť, aký veľký musí byť pre športovkyňu tlak vyvolaný očakávaniami verejnosti. Ešte ani nedozneli ohlasy po Petrinom víťazstve vo Svetovom pohári a už sa začalo hovoriť o olympiáde. „V žiadnom prípade by ste sa, Petra, nemali na pretekoch, ktoré sú pred vami, báť toho, že nás sklamete. Už ste dosiahli úspech, aký nemá u nás obdobu. Ďakujeme a držíme palce v ďalšej športovej kariére.“