Prezidentka prijala zástupcov Jednoty dôchodcov Slovenska

Prezidentka prijala zástupcov Jednoty dôchodcov Slovenska

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok 6. septembra 2021 v Prezidentskom paláci prijala zástupcov Jednoty Dôchodcov Slovenska, s ktorými sa rozprávala o návrhu dôchodkovej reformy, obavách seniorov spojených so sociálnou situáciou a o dostupnosti zdravotnej starostlivosti.

Podľa prezidentky seniori s veľkými obavami sledujú nárast cien potravín a energií. Riešia, čo zo svojich dôchodkov vykryjú. "Súhlasím s výrokom jedného z ich krajských predsedov, ktorý poznamenal, že „dôchodca predsa nemôže mať pocit, že je na poslednom mieste a že je zbytočný.“ Voči našim seniorom a seniorkám máme dlh, ktorý nemôžeme odkladať donekonečna."

Plánovaná reforma dôchodkov by podľa prezidentky mala zabezpečiť dôstojný život a nemala by vytvárať akúkoľvek diskrimináciu seniorov a senioriek. "Budem preto pozorne sledovať pripravované zmeny, aj v konzultácii s predstaviteľmi vlády."

Na stretnutí sa prezidentka poďakovala JDS za organizáciu voľnočasových, športových, umeleckých či folklórnych aktivít, ktoré organizujú po celom Slovensku. "Ako som sama sledovala niekoľko rokov na činnosti ich združenia v Pezinku, svojimi pestrými aktivitami udržiavajú sociálne kontakty aj duševné a fyzické zdravie – tak dôležité pre aktívny život v seniorskom veku."