Prezidentka prijala zástupcov zdravotníckych organizácií

Prezidentka prijala zástupcov zdravotníckych organizácií

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v piatok 22. októbra 2021 v Prezidentskom paláci stretla s predstaviteľmi viacerých zdravotníckych profesií, s ktorými diskutovala o aktuálnej situácii v zdravotníctve.

Podľa prezidentky by malo mať v súčasnosti najväčšiu prioritu práve zdravotníctvo. "Slovenskí pacienti, lekári, sestry, záchranári a zdravotníci potrebujú nielen správy o tom, aká ich čaká katastrofa, ale potrebujú dostať silný signál stabilizácie a perspektívy pre zdravotníctvo." Aj takáto veta zaznela na stretnutí prezidentky s predstaviteľmi viacerých zdravotníckych profesií v Prezidentskom paláci.

Požiadavky zdravotníkov na zvýšenie platov a na vyšší objem financií v zdravotníctve považuje prezidentka za oprávnené. "Od ich motivácie slúžiť v našom zdravotníctve závisí naše zdravie a naše životy. Už dnes ich máme málo a pokiaľ im nevytvoríme adekvátne podmienky, vrátane tých mzdových, bude ich ešte menej, pretože všetky okolité krajiny im ponúkajú lepšie podmienky. Nájsť riešenie, ktorým udržíme zdravotníkov na Slovensku, považujem za povinnosť vlády."

Na stretnutí sa zúčastnili:

Mária Lévyová, prezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov

Marián Šóth, prezident Asociácie súkromných lekárov SR

Pavel Oravec, prezident Slovenskej lekárskej komory

František Majerský, prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov

Peter Visolajský, predseda Lekárskeho odborového združenia

Monika Palušková, prezidentka Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska

Lukáš Kober, riaditeľ kancelárie Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek