Prezidentka prišla podporiť ľudí, ktorí zabezpečujú testovanie

Prezidentka prišla podporiť ľudí, ktorí zabezpečujú testovanie

Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok 22. januára 2021, pred náročným víkendom, prišla na jedno z odberných miest podporiť ľudí, ktorí zabezpečujú testovanie.

S primátorom Bratislavy Matúšom Vallom, starostom Lamača Lukášom Baňackým a starostom Devínskej Novej Vsi Dáriusom Krajčírom prezidentka hovorila o príprave testovania v Bratislave. Viaceré odberové miesta otvorili už včera, ďalšie sa otvorili dnes a takmer 290 ich bude otvorených počas víkendu. Sú pripravení otvoriť aj ďalšie, ak by sa cez víkend nestihlo otestovať dosť ľudí.
"Oceňujem prístup samospráv po celom Slovensku, ktoré robia všetko, čo je v ich silách, aby ľudia nemuseli stáť v radoch a vyhli sa riziku nákazy. Ďakujem aj dobrovoľníkom a všetkým zdravotníkom, ktorí sa rozhodli pomôcť svojim obciam a mestám."

Pokiaľ nebude zaočkované dostatočné množstvo ľudí, bude podľa prezidentky testovanie súčasťou našich životov. Preto kľúčovú úlohu v boji s pandémiou budú aj naďalej zohrávať mobilné odberové miesta, kam sa môže prísť otestovať každý vtedy, keď to naozaj potrebuje. "Práve na tieto miesta by sme v blízkej budúcnosti mali upriamiť väčšiu pozornosť. V Bratislave by k existujúcim devätnástim mobilným odberovým miestam onedlho malo pribudnúť ďalších asi tridsať, čo od primátora Bratislavy považujem tiež za dobrú správu."

📷 Marek Velček