Prezidentka sa poďakovala úspešným olympionikom a paralympionikom

Prezidentka sa poďakovala úspešným olympionikom a paralympionikom

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v piatok 1. apríla 2022 v Prezidentskom paláci úspešných olympionikov a paralympionikov z hier v Pekingu. 

Prítomným športovcom prezidentka odovzdala ďakovné listy. "Rada by som vyslovila môj obdiv a poďakovanie – za to, ako ste reprezentovali našu vlasť, a tiež za to, že ste nám v týchto neľahkých časoch dodávali optimizmus a nádej. Priniesli ste do našich rodín a domácností radosť zo života, pocit úspechu a hrdosť na Slovensko."

Ďakovné listy si z rúk prezidentky prevzali lyžiarka Petra Vlhová, za úspešnú hokejovú reprezentáciu Branislav Konrád a Samuel Takáč ako aj Henrieta Farkašová, Alexandra Rexová a Miroslav Haraus, ktorí dosiahli úspech v paraalpskom lyžovaní. 

Prezidentka zdôraznila, že v čase, keď sa v našej blízkosti odohráva vojenský konflikt a náš sused sa stal obeťou bezohľadnej agresie, je naším spoločným prianím, aby si štáty a národy opäť merali sily iba športovými výkonmi – v čestnom a férovom zápolení so vzájomným rešpektom. "Ďakujeme vám za to, že sa o svoje úspechy delíte s nami ostatnými, hoci rozhodujúcu zásluhu na nich máte vy. A tiež ľudia z vášho okolia - príbuzní, priatelia, funkcionári, ktorí podporovali váš talent a umožnili vám ho rozvinúť. Úspech na olympiáde je najvyššou métou každého športovca a vám sa ho podarilo dosiahnuť. Sme na vás hrdí!"