Prezidentka hovorila s Máriou Kolíkovou a Romanom Mikulcom o programe vlády

Prezidentka hovorila s Máriou Kolíkovou a Romanom Mikulcom o programe vlády

Prezidentka Zuzana Čaputová sa vo štvrtok 16.apríla 2020 pracovne stretla v Prezidentskom paláci s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou a ministrom vnútra Romanom Mikulcom, aby prediskutovali obsah jednotlivých kapitol programového vyhlásenia vlády v týchto rezortoch. 

„Rozumiem, že programové vyhlásenie vlády vzniká v mimoriadnej situácii. Jeho obsah je však veľmi dôležitý pre kroky vlády aj po skončení krízy. Viac než počet strán programového vyhlásenia ma preto zaujíma, či v ňom obsiahnuté opatrenia budú v súlade so spoločenskou objednávkou vyjadrenou občanmi vo voľbách, ako aj s prísľubmi politických strán, najmä v prioritných oblastiach, ktoré sledujem." Tie totiž boli aj obsahom povolebných rozhovorov s politickými stranami. „Doposiaľ nemám z úradu vlády znenie Programového vyhlásenia vlády a nie je zatiaľ k dispozícii ani verejnosti. Priestor na širšiu odbornú a politickú diskusiu navrhovaných opatrení už teda nebude."

Na pracovnom stretnutí sa zároveň prezidentka zaujímala o aktuálnu situáciu na Slovensku spôsobenú pandémiou koronavírusu.