Prezidentka sa stretla s poľským a chorvátskym prezidentom

Prezidentka sa stretla s poľským a chorvátskym prezidentom

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v utorok 15. júna 2021 stretla s poľským prezidentom Andrzejom Dudom a chorvátskym prezidentom Zoranom Milanovićom. 

Obaja prezidenti sa v Bratislave zúčastňujú na bezpečnostnej konferencii Globsec. S Andrzejom Dudom prezidentka diskutovala o vnútropolitickej situácii na Slovensku a v Poľsku, najmä však o reformách justície, ktoré sú citlivou témou aj z našej európskej perspektívy. "Nevynechali sme ani dôležité klimatické ciele a kroky, ktoré musíme spraviť k ich postupnému napĺňaniu. Časť rozhovoru sme venovali aj vzťahom s Ruskom a Ukrajinou a tiež situácii v Bielorusku."

S chorvátskym prezidentom Zoranom Milanovićom prezidentka diskutovala o summite NATO, na ktorom sa spolu s ostatnými lídrami zúčastnili v pondelok 14. júna 2021. Podstatnú časť stretnutia však venovali najmä pandemickej situácii, keďže o pár dní sa začína dovolenková sezóna a tisíce slovenských občanov plánujú cestovať do Chorvátska. "Jednoduchšiu cestu budú mať tí, ktorí sú už zaočkovaní, ostatní budú potrebovať na prechod hraníc negatívny PCR alebo antigénový test. Prebrali sme tiež situáciu na Západnom Balkáne."