Prezidentka v RTVS: Skutočné riešenie vždy vzíde z diskusie

Prezidentka v RTVS: Skutočné riešenie vždy vzíde z diskusie

Prezidentka Zuzana Čaputová diskutovala v nedeľu 17. januára 2021 v relácii RTVS O 5 minút 12 o aktuálnej situácii na Slovensku. 

Na margo prijímaných opatrení v súvislosti s epidémiou koronavírusu prezidentka uviedla, že ju mrzí, že ktokoľvek, kto má len otáznik alebo náznak iného názoru, je hneď vnímaný ako škodca, odporca vlády alebo sabotér. Pripomenula, že skutočné riešenie vždy vzíde z diskusie a spočíva v mixe rôznych opatrení.

Pokiaľ ide o komunikáciu a riadenie krízy posun k lepšiemu prezidentka, žiaľ, nevidí. Privítala by predvídateľnejší plán. Komunikácia by mala byť skôr uisťujúca, upokojujúca, než naopak. Prezidentka v relácii komentovala aj svoj vzťah s premiérom Igorom Matovičom a jeho konflikt s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom. „Ak sa venujeme konfliktom, osobným sporom, nemôžeme sa venovať práci alebo riešeniu problému, obzvlášť, ak čelíme takej kríze, ako čelíme dnes. Situácia je objektívne nesmierne vážna. A vyčerpávať sa navzájom alebo míňať energiu na osobné konflikty je teraz absolútne nemiestne.“

Prezidentka sa v relácii vyjadrila aj k plánu plošného testovania, či k ďalším aktuálnym témam, napr. k vyšetrovaniu úmrtia bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. 

Kliknutím na tento link si môžete pozrieť záznam relácie.

Kliknutím na tento link zobrazíte textový prepis celého rozhovoru.