Prezidentka vyjadrila podporu zdravotníkom v prvej línii

Prezidentka vyjadrila podporu zdravotníkom v prvej línii

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v stredu 24. marca 2021 stretla a rozprávala so zamestnancami a vedením žilinskej nemocnice, ktorá v týchto dňoch patrí medzi najviac skúšané pandémiou covidu-19.

Napriek tomu, že pandemická situácia sa na Slovensku zlepšuje, práve región v okolí Žiliny patrí, v týchto dňoch, medzi najviac skúšané kraje. "Únavu, no predovšetkým nekončiace odhodlanie som cítila zo zamestnancov žilinskej nemocnice, s ktorými som sa rozprávala. Lekárky, lekári, zdravotné sestry, všetci sa zomkli, aby napriek vyčerpaniu bojovali o každý život. Nemá ich kto vystriedať, kto nahradiť. Takto pracujú už dlhé mesiace. Chcem preto poprosiť o solidaritu so žilinskou nemocnicou."

Prezidentka si uvedomuje, že aj zdravotnícky personál z iných častí Slovenska je plne vyťažený, no ak im to situácia umožňuje, vyzýva ich na pomoc Žiline a okolitým okresom. "Nikdy nebude dosť slov vďaky pre lekárky a lekárov, zdravotné sestry a zdravotnícky personál, ktorým Covid-19 zobral kolegov a napriek tomu zachraňujú v náročných podmienkach pacientov."

Slovensko podľa prezidentky potrebuje všetkým týmto ľuďom vyslať signál, že za nimi stojí, že si váži ich prácu. Je najvyšší čas vytvoriť lepšie pracovné podmienky a platové ohodnotenie pre pracovníčky a pracovníkov v zdravotníctve, aby sme zastavili ich odchod z profesie, či za prácou mimo Slovenska. "Ďakujem im všetkým ešte raz a z prvej línie boja tlmočím ich prosbu: Dodržiavajme všetci prijaté opatrenia."

Foto: TASR