Vražda Róberta Remiáša nesmie byť podľa prezidentky nikdy premlčaná

Vražda Róberta Remiáša nesmie byť podľa prezidentky nikdy premlčaná

Prezidentka Zuzana Čaputová v deň 25. výročia vraždy Róberta Remiáša pripomína, že ide o udalosť, na ktorú by sme nikdy nemali zabudnúť a ktorá je doteraz traumatizujúcou ranou pre celé Slovensko.

"Róbert Remiáš sa stal obeťou úkladnej vraždy. Prišiel o život, keď pomáhal svojmu priateľovi, svedkovi, ktorý vypovedal o účasti štátneho orgánu a jeho predstaviteľov na únose a zavlečení syna prezidenta Michala Kováča. Smrť Róberta Remiáša mala zastrašiť všetkých, ktorí sa nechceli zmieriť s tým, že orgány štátu sa priamo podieľajú na zločine, a tých ktorí nechceli, aby na Slovensku svojvôľa ľudí pri moci stála nad zákonom. Nezľakli sa."

Prezidentka však zdôrazňuje, že napriek zmenám po voľbách v roku 1998, ostáva skutočnosťou, že páchatelia a iniciátori tohto zločinu neboli dodnes potrestaní. "Kým sa tak nestane, všetci budeme žiť s pocitom nesplateného dlhu najmä voči matke Róberta Remiáša, ale aj voči sebe. Anna Remiášová má moju podporu vo svojich snahách o nastolenie spravodlivosti, pretože tento zločin nesmie byť nikdy premlčaný."