​Upozornenie: Zrušené stránkové hodiny v regionálnom pracovisku KP SR v BB a KE

Vzhľadom na aktuálnu situáciu v súvislosti so šírením koronavírusu sa rušia stránkové hodiny v regionálnom pracovisku KP SR v Banskej Bystrici a v Košiciach až do odvolania.

Prezidentka si v Brne pripomenie 100. výročie prijatia československej ústavy

Prezidentka sa v utorok 10. 3. 2020 zúčastní na slávnostnom zhromaždení pri príležitosti 100. výročia prijatia Ústavnej listiny Československej republiky na Ústavnom súde ČR, kde vystúpi s príhovorom. Okrem toho sa stretne s predstaviteľmi mesta Brno a v Hodoníne si uctí pamiatku prezidenta T. G. Masaryka.

Prezidentka v súvislosti s Istanbulským dohovorom odoslala list Rade Európy

Prezidentka rešpektuje, že NR SR 25. februára 2020 nevyslovila súhlas s tzv. Istanbulským dohovorom. Dohovor tak nebude prezidentkou ratifikovaný. V nadväznosti na hlasovanie poslancov dnes prezidentka Radu Európy listom informovala, že SR sa nemôže stať zmluvnou stranou dohovoru.

O 13. dôchodkoch prezidentka rozhodne v priebehu budúceho týždňa

V súvislosti so zákonom, ktorý zavádza 13. dôchodky, prezidentka zvažuje všetky aspekty - právne, ekonomické aj sociálne. Aj preto rozhodnutie konzultuje s expertami a na pracovné stretnutie pozvala do Prezidentského paláca aj predstaviteľov organizácií, ktoré zastupujú seniorov.